אודותינו

הסיפור על האנשים מאחורי המכוניות...
מאחורי Ralex עומד מהנדס המכונות רפי הרשקוביץ, שהחליט לעלות לארץ במטרה להגשים חלום. מגיל 11 קיננה בהרשקוביץ תשוקה לתחום המוטורי: הוא חלם להשתלב בתחום המכוניות הבינלאומי, ללמוד את רזי המוטוריקה של ה"מפלצות" על ארבע גלגלים וקרא כל ספר ומאמר שהזדמן לידיו במטרה להגשים את החלום. כשבגר השלים את לימודי המכונאות במכון הטכנולוגי הנחשב של לנינגרד (St Peterburg), התמחה במוסך המרכזי של קישינב והוביל את מחלקת "מרוצי אור העגלה" שהכינה מכוניות ראלי למרוצים מקצועיים מבית Lada Moskvich, Fiat,. בשנת 1974 עלה סוף כל סוף לישראל, במטרה להוביל את תחום המוטוריקה בארץ ולשתף את חבריו בחלום, בידע ובניסיון העשיר שרכש בתחום. 
בשנת 1975, החליט הרשקוביץ להגשים סוף כל סוף את החלום, ופתח את מפעל Ralex AutoService באשדוד. ההתחלה הצנועה משכה עד מהרה את תשומת ליבם של המומחים בתחום המוטוריקה הישראלי, ועד מהרה העניק המפעל שירותים מקצועיים לבעלי מכוניות אלפא רומיאו, וולוו, BMW ולנצ'יה. החלום של הרשקוביץ קרם עור וגידים במהירות ובמהלך שלושים השנה שחלפו הפך לאימפריה מפוארת, העושה שימוש בציוד המתקדם ביותר בתחום ומשתפת פעולה עם מיטב אנשי המקצוע – שמלווים את החברה מעל כעשרים שנה. 
כיום מציעה Ralex ללקוחותיה מגוון שירותים מקצועיים, המקיפים את כל תחומי המוטוריקה לרכב: החברה מתפקדת כסוכנות משנה ל-TOYOTA המספקת מכלול שירותים מקיף לרכבי המותג, כולל מרכז שירות המספק מענה למכלול דרישות התיקונים והאחזקה, אפשרות לרכישת תוספות ואביזרים לרכבי טויוטה, צביעת מכוניות בשימוש חומרים השומרים על איכות הסביבה, לצד התמחות בשיפוץ ותיקון מכוניות עתיקות לאספנות, שהעניקה לחברה מקום ראשון בתחרות שיפוץ מכוניות קלאסיות מבית קרייזלר ארה"ב בשנת 1996. 
 
בנוסף למוניטין העולה נהנית Ralex גם מהכרה מטעם מכון התקנים הישראלי, שהפך את המפעל לנציגו בשל הציוד המתקדם ונהלי העבודה המוקפדים, תקן Iso9001 מטעם "ארגון התקינה הבינלאומי" לניהול איכות ותקן Iso14000 (משנת 2008) לאיכות הסביבה, המעידים על השימוש בצבעי מים שאינם מזהמים או פולטים גזים הפוגעים בשכבת האוזון. מהלכי ההתייעלות והשמירה על הסביבה שהובילה Ralexבשנים האחרונות העניקו לה ציון לשבח מטעם האגודת "ארץ ישראל היפה" במסגרת פרס "המוסך היפה בישראל" לשנת 1986.
כל זאת לא היה מתאפשר ללא עבודת הצוות והשיתוף שהפכה לנכסי צאן הברזל של Ralex. כבר בימים הראשונים לפעילות החברה שיתף רפי הרשקוביץ פעולה עם Mr. W. Johansson  משבדיה – המהנדס הראשי של חברת וולוו הבינלאומית ורכש ממנו ידע מקצועי נרחב ושיטות עבודה מהמתקדמות בעולם. בהמשך שיתפה החברה פעולה עם Mr. Lipman Uri,  אחד המומחים הגדולים בארץ למכניקה מוטורית מבית אלפא רומיאו Mr. Jimmy Driver , מהנדס ראשי של סיטרואן, שעזרו להפוך את המפעל לנושא בשורת המקצוענות, החדשנות והקדמה.
קיראו על היסטוריית המוזיאון