אודותינו

מאחורי Ralex עומד מהנדס המכונות רפאל הרשקוביץ, שהחליט לעלות לארץ במטרה להגשים חלום. מגיל 11 קיננה בהרשקוביץ תשוקה לתחום המוטורי: הוא חלם להשתלב בתחום המכוניות הבינלאומי, ללמוד את רזי המוטוריקה של ה"מפלצות" על ארבע גלגלים וקרא כל ספר ומאמר שהזדמן לידיו במטרה להגשים את החלום.

כשבגר השלים את לימודי המכניקה במכון הטכנולוגי הנחשב של לנינגרד (St Petersburg), עם סיום הלימודים היה למנהל במוסך המרכזי של קישינב והוביל את מחלקת מכוניות ראלי מרוצים מקצועיים מבית Lada ,Fiat.

בשנת 1974 עלה סוף כל סוף לישראל, במטרה להוביל את תחום המוטוריקה בארץ ולשתף את חבריו בחלום, בידע ובניסיון העשיר שרכש בתחום. בשנת 1975, החליט הרשקוביץ להגשים סוף כל סוף את החלום, ופתח את מפעל Ralex Auto Service באשדוד. ההתחלה הצנועה משכה עד מהרה את תשומת ליבם של המומחים בתחום המוטוריקה הישראלי, ועד מהרה העניק המפעל שירותים מקצועיים לבעלי מכוניות אלפא רומיאו, וולוו, BMW ולנצ'יה.

החלום של הרשקוביץ קרם עור וגידים במהירות ובמהלך שלושים השנה שחלפו הפך לאימפריה מפוארת, העושה שימוש בציוד המתקדם ביותר בתחום ומשתפת פעולה עם מיטב אנשי המקצוע – שמלווים את החברה מעל כעשרים שנה. כיום מציעה Ralex ללקוחותיה מגוון שירותים מקצועיים, המקיפים את כל תחומי המוטוריקה לרכב: החברה מתפקדת כסוכנות משנהל-TOYOTA המספקת מכלול שירותים מקיף לרכבי המותג,

כולל מרכז שירות המספק מענה למכלול דרישות התיקונים והאחזקה, אפשרות לרכישת תוספות ואביזרים לרכבי טויוטה, צביעת מכוניות בשימוש חומרים השומרים על איכות הסביבה, לצד התמחות בשיפוץ ותיקון מכוניות עתיקות לאספנות, שהעניקה לחברה מקום ראשון בתחרות שיפוץ מכוניות קלאסיות מבית קרייזלר ארה"ב בשנת 1996.

בנוסף למוניטין העולה נהנית Ralex גם מהכרה מטעם מכון התקנים הישראלי, שהפך את המפעל לנציגו בשל הציוד המתקדם ונהלי העבודה המוקפדים, תקן ISO 9001 מטעם "ארגון התקינה הבינלאומי" לניהול איכות ותקן ISO 14000 (משנת 2008) לאיכות הסביבה, המעידים על השימוש בצבעי מים שאינם מזהמים או פולטים גזים הפוגעים בשכבת האוזון. מהלכי ההתייעלות והשמירה על הסביבה שהובילה Ralex בשנים האחרונות העניקו לה ציון לשבח מטעם אגודת "ארץ ישראל היפה" במסגרת פרס "המוסך היפה בישראל" לשנת 1986.

כל זאת לא היה מתאפשר ללא עבודת הצוות והשיתוף שהפכה לנכסי צאן הברזל של Ralex. כבר בימים הראשונים לפעילות החברה שיתף רפי הרשקוביץ פעולה עם Mr. W. Johansson משבדיה – המהנדס הראשי של חברת וולוו הבינלאומית ורכש ממנו ידע מקצועי נרחב ושיטות עבודה מהמתקדמות בעולם. בהמשך שיתפה החברה פעולה עם Mr. Lipman Uri, אחד המומחים הגדולים בארץ למכניקה מוטורית מבית אלפא רומיאו Mr. Jimmy Driver , מהנדס ראשי של סיטרואן, שעזרו להפוך את המפעל לנושא בשורת המקצוענות, החדשנות והקידמה.

רפאל הרשקוביץ, בעל המוזיאון.

תחומי מקצועיות

מחשב דיאגנוסטיקה

טכנולוגיה מתקדמת המזהה תקלות בעזרת חיבור מחשב לרכב אשר מאפשר זיהוי מיקום הבעיה והגורמים לה.

מחשב BOSCH

מאפשר לראות את המצב של מערכות שונות ברגע נתון, כגון: קומפרסיה, מצב טעינת הסוללה, אלטרנטור ועוד.

מחלקת פחחות

לפני הצביעה, כל חלק עובר עיבוד שמביא אותו הכי קרוב שאפשר למצבו המקורי מלפני התאונה, ולכן הוא עובר תיקונים עדינים ע"י ידיים מקצועיות ומכשירים מיוחדים.

מחלקת צבע

המחלקה מצוידת בכלים הטובים ביותר בכדי לספק את הצבע הטוב ביותר. השימוש בצבע מים נעשה בתנור. כל רכבי האספנות נצבעים במחלקה כמו גם הרכבים הנכנסים בשגרה.

בדיקת סרנים BOSCH

בדיקת חיכוך ואובליות הצמיגים לאורך של 1 ק"מ ובדיקת תקינות הבלמים, תגובת (רגישות) הבלמים בין הסרנים ובולם היד.

מקצוע 300 + בדיקות 308, 309

כאשר יש חשש לפגיעה בשלדה, ויש צורך בבדיקת מעבדה מוסמכת של משרד התחבורה. בבדיקה מאבחנים נקודות ספציפיות בשלדה, מאמתים את מיקומים לפי הוראות היצרן ומוודאים שאין שינוי.

איזון גלגלים

רכבים אשר נפגעו בסרן האחורי או הקדמי ובמקרים של שחיקת צמיגים בודקים ע"י חיישנים את הזוית ואובליות הצמיגים.

בדיקת פליטה

אבחון שבודק את זיהום האויר הנגרם ע"י הרכב. כידוע, בכדי לעבור את מבחן הרישוי (הטסט) השנתי לרכב, חייב לוודא שהרכב עומד בתנאי זיהום האויר.

AUTOMOBILE MUSEUM